Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

8/10 - 185 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Aydın Emeç
Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789750738609

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 Resimleyen : Jayne Cortez

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

Yorumlar 56

TÜM YORUMLARI GÖSTER
İçimi ısıtanlardan

Zeze’yi özlemiştim geçen gün yeniden okudum. Akıcı dili ve betimlemeleriyle en sevdiğim kitaplar arasındadır. Özlerim ara ara tekrar buluşuruz ama her okuduğumda içim burkulur etkisinden kolay çıkamam

24.08.2018

Duygu dolu bir kitap

Okuduğunuz zaman Zeze'nin duygularini yürekten hissedeceginiz bir kitap..

09.08.2018

🌹

okurken içinizin hafiflediği bir kitap olur kendisi..

07.06.2018