Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

Şeker Portakalı

8/10 - 231 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Emrah İmre
Yayınevi :

Can Çocuk Yayınları - Çağdaş Dünya Edebiyatı Dizisi

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789750738609

Yazarlıkta karar kılıncaya kadar, boks antrenörlüğünden ressam ve heykeltıraşlara modellik yapmaya, muz plantasyonlarında hamallıktan gece kulüplerinde garsonluğa kadar çeşitli işlerde çalışan Jose Mauro de Vasconcelos'un başyapıtı Şeker Portakalı, "günün birinde acıyı keşfeden küçük bir çocuğun öyküsü"dür. Çok yoksul bir ailenin oğlu olarak dünyaya gelen, dokuz yaşında yüzme öğrenirken bir gün yüzme şampiyonu olmanın hayalini kuran Vasconcelos'un çocukluğundan derin izler taşıyan Şeker Portakalı, yaşamın beklenmedik değişimleri karşısında büyük sarsıntılar yaşayan küçük Zeze'nin başından geçenleri anlatır. Vasconcelos, tam on iki günde yazdığı bu romanı "yirmi yıldan fazla bir zaman yüreğinde taşıdığını" söyler.

Aydın Emeç'in, güzel Türkçesiyle dilimize armağan ettiği Şeker Portakalı'nın başkahramanı Zeze'nin büyüdükçe yaşadığı serüvenleri, yazarın Güneşi Uyandıralım ve Delifişek adlı romanlarında izleyebilirsiniz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

İlk Baskı Yılı : 2000

Sayfa Sayısı : 200

Dil : Türkçe

Yorumlar 57

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Harika

Bazı yerlerde İçim acıdı Bazı yerlerde kendimi gülmekten alamadım muhteşem bir dünya klasiği kesinlikle okunmalı bu zamana kadar okumadığım için pişmanım çok etkileyici bir dili var..zeze yi çok sevdim..

16.03.2019

İçimi ısıtanlardan

Zeze’yi özlemiştim geçen gün yeniden okudum. Akıcı dili ve betimlemeleriyle en sevdiğim kitaplar arasındadır. Özlerim ara ara tekrar buluşuruz ama her okuduğumda içim burkulur etkisinden kolay çıkamam

24.08.2018

Duygu dolu bir kitap

Okuduğunuz zaman Zeze'nin duygularini yürekten hissedeceginiz bir kitap..

09.08.2018