Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

3/10 - 137 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Destek Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053114253

Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir. En büyük intikam, bizsizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görememesidir...

Nilgün Bodur

Bir sene kadar önce eşyalarımı toplayıp sessiz sedasız giderken biliyordum terk ettiğimin terk edenim olduğunu. Gürültü çıkarmadığım, ağlamadığım, kapıları çarpmadığım, eşyaları kırmadığım için hissediyordum bu gidişin dönüşü olmadığını. Bazı gitmeler, beceriksizce teşebbüs edilmiş intihar gibidir.

Not bırakırsın, anlatırsın, ağlarsın... Geride kalanları acıtmaya çalışırsın. Hâlâ bir umudun olduğunu gösterir bu haber veriş, kendini özetleyiş. İşte böyle ölemezsin. Bağın varsa gidemezsin. Ben not bırakmadım giderken, çıt çıkarmadım. Çıkaracağım tüm seslerin duyulmayacağını anladım. Gitmedim aslında, kabullendim ve vazgeçtim. Kapıyı kaparken, kolundan tutanın olmadığında eyleminin adının terk etmek olmadığını anladım. Terk eden, terk edilmiştir. Ardında bırakacağı gürültü sadece başarısız bir intihar girişimidir. 

Yani gitmek bana ait bir eylem gibi görünürken, anladım ki giden sendin.

Bir sene sonra geriye bakıyorum da, sen gittin ya ben çok güzelleştim...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 256

Ebat : 13,5 x 19,5

Yorumlar 9

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Beğenemedim

Çok adı geçtiği için okumak istedim, gerçekten de denedim ama çok basit buldum. Zorlama olmuş. Ayrıca Anne Frank’in Günlüğü’nden çaldığı sözü de göz ardı etmemek lazım. Yazarın sosyal medya paylaşımları da ayrı bir olay başlı başına.

03.10.2018

en çok satanlar listesi...

artık bu tarz kitaplara bir sınırlama getirilmesini düşünüyorum. mesela edebiyat kategorisine alınmasa, bu ve bunun gibi kitapları okuyanlar da ben kitap okuyorum demeseler, kitapçılar bu gibi kitapları sosyal medya kitapları diye ayrı kategorilerde satsalar bence çok mantıklı olurdu. ilkokulda okuduğum Ayşegül Tatilde serisi bile daha yaratıcıydı. parası olan kitap basıyor kağıt israfı yazık çok üzülüyorum.

27.09.2018

insta book

İş yerinden bir arkadaşım hediye olarak alıp getirdi, hemen öncesinde de sosyal medyadaki kısa videolarını görmüştüm. Sabırla (!) sonuna dek okudum, aklında ne kaldı derseniz; Edebiyatla ilgisi olmayan, twit atar gibi yazılmış ve illa kafiye olsun diye zorlanmış cümleler. Aslında yazar, bu sözleri piyasa şarkıları yapan kişilere verse daha isabetli olurmuş. Üstelik bir sayfada eleştirdiği konu hakkında, bir sonraki sayfada taraf olması gibi çelişkilerle dolu. Edebiyat bu değil!

22.08.2018