Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

Sen Gittin Ya Ben Çok Güzelleştim

4/10 - 51 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Destek Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786053114253

Sadece hayatta değil, ayakta da kalarak, mutlu olarak, kahkaha atarak yeneriz düşmanlarımızı. En büyük intikam, intikamı bile düşünmemektir. En büyük intikam, bizsizliktir. En büyük intikam, senin aynada gördüğünü onun artık görememesidir...

Nilgün Bodur

Bir sene kadar önce eşyalarımı toplayıp sessiz sedasız giderken biliyordum terk ettiğimin terk edenim olduğunu. Gürültü çıkarmadığım, ağlamadığım, kapıları çarpmadığım, eşyaları kırmadığım için hissediyordum bu gidişin dönüşü olmadığını. Bazı gitmeler, beceriksizce teşebbüs edilmiş intihar gibidir.

Not bırakırsın, anlatırsın, ağlarsın... Geride kalanları acıtmaya çalışırsın. Hâlâ bir umudun olduğunu gösterir bu haber veriş, kendini özetleyiş. İşte böyle ölemezsin. Bağın varsa gidemezsin. Ben not bırakmadım giderken, çıt çıkarmadım. Çıkaracağım tüm seslerin duyulmayacağını anladım. Gitmedim aslında, kabullendim ve vazgeçtim. Kapıyı kaparken, kolundan tutanın olmadığında eyleminin adının terk etmek olmadığını anladım. Terk eden, terk edilmiştir. Ardında bırakacağı gürültü sadece başarısız bir intihar girişimidir. 

Yani gitmek bana ait bir eylem gibi görünürken, anladım ki giden sendin.

Bir sene sonra geriye bakıyorum da, sen gittin ya ben çok güzelleştim...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Baskı Sayısı : 1. Basım

İlk Baskı Yılı : 2018

Sayfa Sayısı : 256

Ebat : 13,5 x 19,5

Yorumlar 7

TÜM YORUMLARI GÖSTER
insta book

İş yerinden bir arkadaşım hediye olarak alıp getirdi, hemen öncesinde de sosyal medyadaki kısa videolarını görmüştüm. Sabırla (!) sonuna dek okudum, aklında ne kaldı derseniz; Edebiyatla ilgisi olmayan, twit atar gibi yazılmış ve illa kafiye olsun diye zorlanmış cümleler. Aslında yazar, bu sözleri piyasa şarkıları yapan kişilere verse daha isabetli olurmuş. Üstelik bir sayfada eleştirdiği konu hakkında, bir sonraki sayfada taraf olması gibi çelişkilerle dolu. Edebiyat bu değil!

22.08.2018

Vasatın altı

Kitap kapağına kendi fotoğrafını basan yazarlardan hep uzak dururum. Kitabın kapağını açıp bir baktım, yine bizim zevk sahibi olmayan romantik okuyucunun bayılacağı ama seçici ve bilinçli, zevk sahibi okuyucuya içerik olarak birşey vermeyecek bir kitap.

13.08.2018

Umduğum gibi değil.

Emeğe saygım elbette var. Bu kitap türkçemi öldürecek gibi. Çok kötü ,günlerdir bitmedi çünkü okuyasım gelmiyor normalde iki gün sürmezdi.

08.08.2018