Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sultanı Öldürmek

Sultanı Öldürmek

Sultanı Öldürmek

Yazar: Ahmet Ümit
Yayınevi :

Everest Yayınları - Roman Dizisi

Stokta Yok
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 9786051410135


Biri, sizi cinayet işlemekle suçladığında deliller bulur, tanıklar gösterir, bunun bir iftira olduğunu kanıtlamaya çalışırsınız, ama sizi itham eden kişi bizzat kendinizseniz, ne yaparsınız?" Ahmet Ümit'in Nisan ayında yayınlanacak romanı Sultanı Öldürmek bu satırlarla başlıyor. Yıllardır aynı kadını bekleyen bir tarihçinin hikâyesi bu. Şahane bir aşk için harcanmış bir ömrün hikâyesi... Serhazinlerin son temsilcisi Müştak Serhazin'in başından geçen dört günlük tuhaf bir serüven. Sapında Fatih Sultan Mehmed'in tuğrası bulunan mektup açacağıyla öldürülmüş bir tarih profesörü... Bir aşk cinayeti mi? Yoksa kökleri "Ulu Hakan"ın şüpheli ölümüne uzanan bir entrika mı? Osmanlı devletinin bir imparatorluğa dönüştüğü o zaferler ve ihanetlerle dolu günlere yapılan sıradışı bir yolculuk. Ve bu heyecan verici yolculuk boyunca kulaklardan eksik olmayan o kadim soru: Tarih, geçmişte yaşananlar mıdır, yoksa tarihçilerin anlattıkları mı?

"...Ve Sultan Mehmed Han. Mehmed Han oğlu Murad Han oğlu Fatih Sultan Mehmed Han. İki karanın ve iki denizin hâkimi. Allah'ın yeryüzündeki gölgesi. Kostantiniyye'yi zapt eden padişah. Roma İmparatorluğu'nun doğal varisi, farklı dinlerden, farklı dillerden, farklı ırklardan yepyeni bir millet yaratma aşkıyla yanıp tutuşan kudretli hükümdar. Uçsuz bucaksız ovalarda at koşturan ordular. Kılıç sesleri, savaş naraları, korku çığlıkları. Ardı ardına düşen şehirler, ardı ardına yıkılan devletler, ardı ardına el değiştiren kaleler. Kırk dokuz yaşında dünyaya nam salmış bir hükümdar. Ve değişmez kader. Akşama kavuşan gün. Ecel şerbetini içen insan. Ve Fatih Sultan Mehmed'in şüpheli ölümü. Ve onun iki şehzadesi. İkiye bölünen saray, ikiye bölünen devlet, hiçbir şeyden haberi olmayan bir halk. Ve iki şehzadenin kanlı boğazlaşması sürerken saray odasında unutulan Fatih Sultan Mehmed Han'ın cansız bedeni..."
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2016


Cep Boy:

Sayfa Sayısı: 640

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Everest Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Dil : Türkçe

Yorumlar 53

TÜM YORUMLARI GÖSTER
Merak Uyandırıcı

Tarihten hoşlanmamama rağmen İstanbul'un Fethi'ni keyifle okudum. Cinayet soruşturdum, katil aradım, bulamadım. Son sayfasına kadar heyecanlandım. Güzel kitap mutlaka okunmalı.

03.05.2016

Tarihimizi Yanlış Anlatıyor !!!

Ahmet Ümit iyi bir polisiye roman yazarı ama kendini kaybedip tarihe geçiyor ve bilgileri yanlış veriyor. Ben İkinci Murad ve Fatih Sultan Mehmed hakkında bir çok araştırma kitabı okudum. Yazdığı bilgilerin çoğu yanlış. Mesela ikinci Murad tahtı kadın ve şarap için değil ibadet ve ilmi sohbetler için oğluna bıraktı (Ahmet Şimşirgil- Kayı 2 kitabında mevcuttur). İsterseniz araştırabilirsiniz. Kitabı okurken roman yani hayal gücüyle yazılmış olduğu aklınızdan çıkmasın...

28.01.2016

Polisiye Roman Değil Bence

Ahmet Ümit'den okuduğum ilk kitaptı. Kimi zaman kahramanımızın kendi kendiyle olan şizofrenik konuşmaları eğlenceli olsa da gereksiz uzatmalarla insanı biraz sıkıyor. Beklentilerinizle sonunun hiç uyuşmadığını gördüğünüzde biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Polisiye romandan çok tarihe bir bakış oldu benim için. Grange, Tess gibi yazarlara alışanlar için ağır ilerleyen bir kitap. Ama yine de her şeye rağmen Müştak karakterini sevdim.

12.11.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız