Dan Brown'dan Yeni Kitap: Başlangıç

"Ön Sipariş İçin Tıklayın"


NEREDEN GELİYORUZ?

NEREYE GİDİYORUZ?

 

Dünyanın en popüler gerilim yazarının çarpıcı biçimde yaratıcı yeni romanı

Bilbao, İspanya

Harvard’da semboloji ve dini ikonoloji profesörü olarak ders veren Robert Langdon önemli bir açıklamanın, yani “bilimin tüm perspektifini sonsuza dek değiştirecek bir keşfin” duyurusunun yapılacağı Bilbao’daki ultramodern tarzda inşa edilmiş Guggenheim Müzesi'ne geldiğinde heyecanlı olduğu kadar düşüncelidir de. Geceye ev sahipliği yapan Edmond Kirsch kırk yaşında bir milyarder ve yüksek teknoloji ürünü keşifleri ve gözüpek öngörüleriyle dünyanın dört bir yanında adından söz ettiren bir fütüristtir. Yirmi yıl kadar önce Langdon’un Harvard’daki ilk öğrencilerinden biri olan Kirsch dudak uçuklatan bir keşfi ilan etmek üzeredir. Öyle ki bu keşif insanın varoluşuyla ilgili iki temel soruya yanıt olabilecektir.

 

Gece ilerlerken Langdon ve orada bulunan yüzlerce konuk son derece orijinal bir sunuma kendilerini kaptırırlar. Langdon bu sunumun beklediğinden de tartışmalı boyutları olduğunu düşünmeden edemez. Ama en ince ayrıntısına kadar planlanmış gece birdenbire bir kaos ortamına dönüşür ve Kirsch’in eşsiz buluşu sonsuza dek kaybolmanın eşiğine gelir. Çok yakın bir tehdidin etkisini hisseden ve iliklerine kadar sarsılan Langdon ümitsizce Bilbao’dan kaçmanın yollarını aramak zorunda kalır. Bu sırada ona, bu çarpıcı geceyi düzenlemede Kirsch’e yardımcı olan, müzenin son derece zarif direktörü Ambra Vidal eşlik etmektedir. Birlikte, Kirsch’in sırrını ortaya çıkaracak esrarlı bir şifre arayışı içerisinde Barselona’ya kaçarlar.

 

Gizli tarihin ve mutlak dinlerin gizli koridorlarında yollarını bulmaya çalışan Langdon ve Vidal’ın, kökleri İspanya Kralı'nın Sarayına dayanan ve Edmond Kirsch’i susturmak için elinden geleni ardına koymayacak azap içindeki ve alim bir düşmanı atlatması gerekecektir. Modern sanat ve gizemli sembollerle bezeli bir yolda Langdon ve Vidal, onları Kirsch’in şoke edici keşfi ve çok uzun bir süredir kendisini bizlerden saklamayı başarmış nefes kesici gerçekle yüz yüze getirecek ipuçlarını birer birer keşfederler.

Origin, Dan Brown’ın bugüne kadarki en muhteşem ve ilgi çekici romanı olarak "3 Ekim 2017" tarihinde okuyucular ile buluşuyor.

ABOUT ORIGIN

WHERE DO WE COME FROM?
WHERE ARE WE GOING?

The stunningly inventive new novel from the world’s most popular thriller writer

Bilbao, Spain

Robert Langdon, Harvard professor of symbology and religious iconology, arrives at the ultramodern Guggenheim Museum Bilbao to attend a major announcement—the unveiling of a discovery that “will change the face of science forever.” The evening’s host is Edmond Kirsch, a forty-year-old billionaire and futurist whose dazzling high-tech inventions and audacious predictions have made him a renowned global figure. Kirsch, who was one of Langdon’s first students at Harvard two decades earlier, is about to reveal an astonishing breakthrough . . . one that will answer two of the fundamental questions of human existence.
As the event begins, Langdon and several hundred guests find themselves captivated by an utterly original presentation, which Langdon realizes will be far more controversial than he ever imagined. But the meticulously orchestrated evening suddenly erupts into chaos, and Kirsch’s precious discovery teeters on the brink of being lost forever. Reeling and facing an imminent threat, Langdon is forced into a desperate bid to escape Bilbao. With him is Ambra Vidal, the elegant museum director who worked with Kirsch to stage the provocative event. Together they flee to Barcelona on a perilous quest to locate a cryptic password that will unlock Kirsch’s secret.
Navigating the dark corridors of hidden history and extreme religion, Langdon and Vidal must evade a tormented enemy whose all-knowing power seems to emanate from Spain’s Royal Palace itself . . . and who will stop at nothing to silence Edmond Kirsch. On a trail marked by modern art and enigmatic symbols, Langdon and Vidal uncover clues that ultimately bring them face-to-face with Kirsch’s shocking discovery . . . and the breathtaking truth that has long eluded us.

Origin is Dan Brown’s most brilliant and entertaining novel to date.

Dan Brown Hakkında

“Yanlış anlaşılmalar güvensizliğe sebep olur.”
Da Vinci Şifresi, Dan Brown

Macera romanların en sevilen yazarlarından olan Dan Brown, 22 Haziran 1964 tarihinde Amerika’nın New Hampshire eyaletinde dünyaya geldi. Dan Brown, lise yıllarında müzikle ilgiliydi; çünkü hayattaki tek amacı albümleri çok satan başarılı bir müzisyen olmaktı. Okulda müzik kulübüne katıldı.

Amherst Üniversitesi’nde İngilizce ve İspanyolca eğitimi aldı. İspanya’da Sevilla Üniversitesi’nde Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği slaytı önünde bir hocanın açıklamalarını dinledi. Bu ders ona Da Vinci Şifresi kitabı için ilham kaynağı olacaktı.

Brown, 1991’de Los Angeles’a taşındı ve buradaki Beverly Hills Hazırlık Okulu’nda İspanyolca öğretmenliği yapmaya başladı. Burada ilerde eşi olacak Blythe ile tanıştı. Blythe aynı zamanda Dan Brown’ın menajerliğini üstlenmişti. Bu sayede “Melekler ve Şeytanlar” adlı albümünü ortaya çıkardılar; ancak albüm hiç ilgi görmedi. Tek yararı, Dan Brown'ın sonradan yazacağı bir romanın ismi olmasıydı.

Dan-Blythe çifti, müzikle uğraşmaya devam ediyorken birkaç kitap da yazdılar. Mizahi bir dille yazılmış “Sakınılacak 187 Erkek”, “Duygusal İlişkilerde Öfkeli Kadının Hayatta Kalma Rehberi”... Kitaplar ilgi görmedi.

Bir gün Dan Brown’ın ve eşinin öğretmenlik yaptığı okula iki gizli servis ajanı geldi, dönemin Amerikan Başkanı Clinton hakkında uygunsuz içerikte mail yazıp arkadaşına gönderen bir öğrenciyi soruşturuyorlardı. Çocuğun yazdıklarında ciddi olup olmadığını öğrenmek istiyorlardı. Bu olay, Dan Brown’a ilk romanı Dijital Kale için ilham kaynağı oldu.

İnternet, o yıllarda yaygınlaşmaktaydı ve bu konuda bir kitap yazmak için en uygun zamandı. Nitekim Dan Brown kitabı yazdı ve kitap yayımlandıktan sonra etkileyici bir başarı elde etti. Dijital Kale, Ulusal Güvenlik Teşkilatı ile halkın arasındaki mahremiyet durumunu ele alıyordu.

Dan Brown 2001’de yayınladığı ikinci romanı, İhanet Noktası ile teknolojinin halktan gizlenen yanları, güvenlik ve ahlak temalarını işledi ve şanını ikiye katladı.

Dan Brown’un babası matematik profesörü, annesi ise ilahiyat müzisyeniydi. Bu, dinin ve bilimin bir arada yaşadığı bir ailede büyüyen Dan Brown’ın edebiyat hayatındaki en önemli etkendi ve ilham kaynağıydı. Melekler Ve Şeytanlar adlı kült eserin ortaya çıkma nedeni buydu. Yazarın bu kitabı, din ve bilim kurumlarının arasında geçen mücadeleyi anlatıyordu.

Melekler ve Şeytanlar’ın devamı niteliğindeki Da Vinci Şifresi’yle bugünkü ününe ulaşan Dan Brown, kitabın müthiş bir satış başarısı yakalaması bir yana büyük tartışmaları da beraberinde getirmişti.

Dan Brown’ın bir sonraki kitabı Kayıp Sembol, mason temasını işlemişti.

Dan Brown’ın 2013’de yayımladığı Cehennem adındaki kitabındaki olayların bir kısmı İstanbul’da geçmekteydi.

Dan Brown Melekler ve Şeytanlar, Da Vinci Şifresi, Kayıp Sembol ve Cehennem kitaplarını Robert Langdon serisi olarak adlandırmıştır. Bu serinin baş karakteri tıpkı, Agatha Christie’nin Hercule Poirot’su olduğu gibi, Robert Langdon’dur.

Sinemaya uyarlanan Melekler ve Şeytanlar , Cehennem , Da Vinci Şifresi kitaplarının ikonik karakteri Robert langdon rolünü usta oyuncu Tom Hanks canlandırmıştır.

Dan Brown Eserleri:

Romanları:
Dijital Kale (1998)
İhanet Noktası (2001)

Robert Langdon Serisi Kitapları:
Melekler ve Şeytanlar (2000)
Da Vinci Şifresi (2003)
Kayıp Sembol (2009)
Cehennem (2013)

Sinemaya uyarlanan Kitapları:
Melekler ve Şeytanlar
Cehennem
Da Vinci Şifresi

Robert Langdon Serisi

Melekler ve Şeytanlar

Melekler Ve Şeytanlar

Da Vinci Şifresi

Da Vinci Şifresi

Kayıp Sembol

Kayıp Sembol

Cehennem

Cehennem

Cehennem - Resimli Özel Baskı

Cehennem - Resimli Özel Baskı

Dan Brown Seti - 4 Kitap Takım

Dan Brown Seti - 4 Kitap Takım

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.