Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


1908 İhtilali'nin Hikayesi - Jön Türkler ve 2. Abdülhamid
1908 İhtilali'nin Hikayesi - Jön Türkler ve 2. Abdülhamid

1908 İhtilali'nin Hikayesi - Jön Türkler ve 2. Abdülhamid

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Kariyer Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785857280 | Format : Epub

1908 İhtilali'nin Hikayesi - Jön Türkler ve 2. Abdülhamid E-Kitap Açıklaması

Kitapta, Jön-Türk hareketinin adım adım büyümesi ve Türkiye’ye Meşrutiyet’ini yeniden veren ihtilâlin tarihi hikâyesi anlatılmaktadır.

Bir İngiliz gazeteci olan E. F. Knight, Jön-Türklerin faaliyetlerini yakından takip etmiş ve kurmuş olduğu dostluklar sayesinde de çok özel bilgilere sahip olmuş birisidir. Bu sayede, Resneli Niyazi’nin Makedonya’da başlayıp İstanbul’da biten macera dolu komite çalışmalarını, Enver Paşa ve arkadaşlarının II. Abdülhamid’e karşı yürüttükleri ihtilâl hazırlıklarını en ince detaylarıyla kitabına aktarmıştır.

Kitabında, Balkanlardaki huzursuzlukları ve bunların nedenlerini, Osmanlı’yı “Hasta Adam” olarak nitelendirip onu bölmeye çalışan büyük devletlerin planlarını, bu planların uygulanma aşamasında Balkan halklarının nasıl kışkırtıldığını, Jön-Türk hareketi için Makedonya’nın ve Selanik’in üs seçilmesinin sebeplerini, Jön-Türklerin masonlarla ilişkilerini, II. Abdülhamid’in İttihad ve Terakki Cemiyeti’ne yönelik yok etme girişimlerini, II. Meşrutiyet’in ilan edilme sürecinde yaşanılanları, 31 Mart Olayı’nı ve Sultan II. Abdülhamid’in tahtan indirilmesini, gözlemlerine ve elde ettiği belgelere göre kaleme alan Knight, ateşli bir Jön-Türk hayranıdır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2010

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 363

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: Kariyer Yayınları


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.