Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aliya İzzetbegoviç - Bilge Kral

Aliya İzzetbegoviç - Bilge Kral

Aliya İzzetbegoviç - Bilge Kral

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Sevgi Başman
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2790000706745 | Format : Epub

Aliya sıradan bir Boşnak ailesinde doğmuş sıradan bir çocuktu. Fakat onu sıradışı yapacak sevgi ve merhamet dolu bir kalbi, cesaret ve kararlılık dolu bir karakteri vardı.

Daha küçücük yaşalarından itibaren dinine sahip çıkmış ve büyüdüğünde de inandığı değerler uğruna her türlü fedakarlığı göstermişti. Tıpkı Yusuf peygamber gibi zindanlara düşmüş ve sonrasında ülkesinin lideri olmuştu.

Ömrü boyunca acı, çile ve hasret ile imtihan olmuştu. Ama hayallerinden asla vazgeçmemişti. Yatıyor, kalkıyor Bosna diyor, Bosna sayıklıyordu...

Bosna onun için bir sevda, gizli bir yaraydı hep. Onun Bosna'ya olan sevgisi ve emeği özgürlüğü getirmiş, Aliya ülkesini bağımsızlığa taşımıştı. "Bu kitap gerçek bir hayat hikâyesi değil de hayal ürünü bir roman olsaydı, bazılarımız onu, 'kesinlikle çok abartılı' bulacaktı..."
(Tanıtım Bülteninden)

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 88

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 46

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: İlkGençlik Yayınları


x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız