Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aziz Bey Hadisesi
Aziz Bey Hadisesi

Aziz Bey Hadisesi

9/10 - 8 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Ayfer Tunç
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789750719899 | Format : Epub

Aziz Bey Hadisesi E-Kitap Açıklaması

"Güneşten ağır ağır gölgeye geçilir gibi, pek de anlamadan akşam olur gibi, ışıklı, neşeli bir yüzden kederlere geçti Aziz bey. Kederli bir mazisi oldu. Burnu havada, başı dikti hep. Başka türlü yaşamayı beceremediyse de, o gece, Haliç’in kirli sularına bakarken anladı ki hep öyle, burnu dik yaşadığını sanmış. Oysa şiddetle yanılmış. Ve yine anladı ki hayatı tümüyle bir yanılgıymış."

Daha önce Taş-Kâğıt-Makas ve Evvelotel adlı öykü kitaplarını da yayımladığımız Ayfer Tunç’u geniş okur kitlelerine tanıtan ve çağdaş Türk öykücülüğünün bir klasiği olmaya aday kitabı Aziz Bey Hadisesi’nin yeni basımını sunuyoruz. Öykünün kahramanı Aziz Bey, Tunç’un, insan olmaktan doğan zaaf ve yanılgılar nedeniyle yaralanmış, boşa geçmiş hayatlar üstüne yapılandırdığı öykü evreninin en hüzünlü, en gerçek kişisi. Bazı okurlara, meyhanelerde benzerini aratacak kadar kanlı canlı ama mahzun gelen Aziz Bey’in öyküsünü okurken, bir hikâye kişisinin varlığını çok yakınınızda hissedeceksiniz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 172

Baskı Yılı: 2015

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 118

Baskı Yılı: 2006

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 3
harika

ayfer tunç yazdıysa okunur kısa ama çok etkili güzel bir kitap

21.01.2021

Çok gerçek bir anlatım

Çok beğendiğim bir kitap oldu. Aziz Bey’e zaman zaman sinir oldum. Zaman zaman da neden bu adamı kimse anlamak istemiyor, dedim durdum. Çok güçlü bir karakter anlatımı var. Bir günde bitirilebilecek bir kitap. Aklıma kostüm ve dekorlarıyla tiyatro sahneleri geldi tüm kitap boyunca. Ayfer Tunç okumamışlar bu kitapla başlayabilir, çok beğendim.

31.12.2020

Anlamsiz

Azizbey hadisesi olaylar bitene kadar guzeldi. Ondan sonra gelen hikeyeler kitabin ismi ile baglantisizdi anlam veremedim.

21.06.2020

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.