Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Çiçek Senfonisi
Çiçek Senfonisi

Çiçek Senfonisi

8/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Özdemir Asaf
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789750832628 | Format : Epub

Çiçek Senfonisi E-Kitap Açıklaması

'Özdemir Asaf'ın şairdeki 'ikinci kişi' problemini, ikinci kişi ile kendi arasındaki bağıntıları çeşitli yönlerden derinleştirdiği, yaşayışını dolduran davranışları soyutlaştırarak bir düşünce planına yükselttiği, bunu yaparken de, 1950 şiirinin ortak biçim anlayışından ayrı, özel bir dil kullandığı görülür; çelişmeli, oyunlu bir mantık düzeninde mısra sayısını çok kere en aza indirdiği de olur.'
Behçet Necatigil
'Özdemir Asaf 1950'lerde kişiliğini bulduğu, şiirinin özelliklerini belirginleştirdiği zaman, bütün akımların dışında bir şairdi. Düşünceleri, duyguları yoğunlaştırıp kısacık şiirler yazışıyla Uzak Doğu ülkelerinin bilge şairlerine benziyordu. Bu özelliğiyle Garip akımının ilk günlerine de bağlanabilirdi, ama o akım içinde fazla bir yer tutmayan bu anlayış, Özdemir Asaf'ta düşünceye iyice ağırlık verilerek benimsenmiş, özenle işlenmiş, geliştirilmişti. Şiir düşüncelerin, duyguların yoğunlaştırılmasında aranıyordu. Uzun şiirlerde bile parçaların bu anlayışla ele alındığı açıktı.' Memet Fuat

Çiçek Senfonisi - Toplu Şiirler çağdaş Türk şiirinin en özgün isimlerinden biri olan Özdemir Asaf'ın sağlığında yayımladığı yedi şiir kitabını bir araya getiriyor: Dünya Kaçtı Gözüme, Sen Sen Sen, Bir Kapı Önünde, Yumuşaklıklar Değil, Nasılsın, Çiçekleri Yemeyin, Yalnızlık Paylaşılmaz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 432

Baskı Yılı: 2008

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları


Yorumlar 3
Güzel

Çok güzeldi herkesiz kitaplığında bulunmalı.

08.12.2020

Harika değil

Özdemir Asaf'ı tanımak için güzel bir şiir kitabı. Haddime düşmez ama laf oyunları var çoğu şiirinde. Ben ne anlatmak istediğini net anlayamadım. Ancak özellikle sonlardaki şiirleri iyi şiirler. "Özdemir Asaf'çı olacağım" diyordum ancak vazgeçtim ben. Ama okunmalı. Belki de benim görmek istediklerim farklıdır.

18.11.2020

kitap kardeşliği

Kitap kardeşliği ağustos ayı kitabı ...  güel bir ay bizi bekliyor

25.07.2013

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.