Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Don Kişot
Don Kişot

Don Kişot

6/10 - 13 Kişi FAVORİLERİME EKLE
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789750832994 | Format : Epub

Don Kişot E-Kitap Açıklaması

Don Kişot'u bilirsiniz, hani şu ince-uzun, sakallı, şövalye romanları okuya okuya sonunda şövalye olmaya özenen roman karakteri. Dulcinea del Toboso'ya aşıktır, kendi gibi zayıf, çelimsiz Rocinante adlı bir atı vardır. Seyisi-yardımcısı-dostu Sanço Panza ile atışır sık sık. İşte yeldeğirmenlerine savaş açan bu aşık, yaşlı şövalye, Miguel de Cervantes Saavedra'nın yazdığı bu romanın başkahramanıdır.

Edebiyatta roman türünün başlangıcı sayılan ve birinci bölümü 1605 yılında yayımlanan İspanyol edebiyatının bu başyapıtı, yayımlandığı günden beri pek çok dile çevrildi, defalarca basıldı.

Elinizdeki bu kitap, Türk edebiyatının önemli yazarlarından Reşat Nuri Güntekin tarafından Don Kişot'un kısaltılmış, Fransızca bir versiyonundan çevrildi. Kitapta yer alan resimler, Gustave Doré'nin Don Kişot için yaptığı gravürlerden seçildi.

"Okur" olacak kişinin mutlaka okuyacağı kitaplar arasında yer alır Don Kişot. Bir başka deyişle Don Kişot'u okumamış kişi "okur-yazar" sayılmaz.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 292

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 211

Baskı Yılı: 2015

Dili: Türkçe
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları


Yorumlar 1
Kitap kalitesi ve baskısı çok iyi

Yazı stili ve resimlemesi çok iyi.Resimleme derken küçük çocuk kitaplarındaki gibi değil. Gustave Doré' nin Don Kişot için yapmış olduğu siyah beyaz çizimleri sayfalara eklemişler. İçeriği zaten efsaneleşmiş. Don Kişot'u bilmeyen yoktur herhalde. Don Kişot' u biliyorsanız bile bir de Reşat Nuri Güntekin' in çevirisinden okuyun derim.

04.07.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.