Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Duygusal Zeka-Neden IQ'dan Daha Önemli

Duygusal Zeka-Neden IQ'dan Daha Önemli

Duygusal Zeka-Neden IQ'dan Daha Önemli

7/10 - 25 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Varlık Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789754344530 | Format : Epub

'IQ' ile ölçülen zeka, insanların okul ve iş yaşamındaki başarısını belirleyen değişmez bir etken midir? Öyleyse, neden yüksek IQ'lu çocuklar, ortalama IQ'ya sahip arkadaşlarına göre hayatta daha başarısız olabiliyor?
Dr. Daniel Goleman, psikoloji alanında çığır açan bu kitabında, 'EQ'nun 'IQ'dan daha önemli olduğunu kanıtlıyor. 'Duygusal zeka'yı, özbilinç, azim, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme gibi özellikleri içeren bir zeka olarak tanımlıyor.
Araştırma bulgularına göre, duygusal zeka yoksunluğu, kişinin aile yaşamından mesleki başarısına, toplumsal ilişkilerinden sağlık durumuna kadar birçok alanda çok kötü sonuçlar doğurabiliyor. Ancak, Dr. Goleman'a göre, duygusal zeka doğuştan gelen bir özellik değil. İnsan beyninin yapısı dolayısıyla, çocuklukta alınan duygusal dersler, yaşam boyunca davranış tarzını belirliyor.
Başta eğitimciler ve ana-babalar olmak üzere, herkesin ufkunu açan bu kitabın çok önemli bir toplumsal mesajı da var: Demokrasinin topluma ne ölçüde mal olduğu, bireylerin duygusal zeka düzeyiyle doğrudan bağlantılı.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 413

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: Varlık Yayınları


Yorumlar 1

Çok İyi

Bu kitap ve yazarı zaten Dünya'da kendini ispatlamış. Belki yoruma bile gerek yok ama alanında okuduklarımın en iyilerinden diyebilirim. Okurken biraz fazla odaklanmak ve dikkat vermek gerekiyor.

05.10.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız