Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği

Hayvan Çiftliği

8/10 - 206 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: George Orwell
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | ISBN : 9789750720550 | Format : Epub

Asıl adı Eric Arthur Blair olan İngiliz yazar George Orwell’ın siyasi hiciv tarzındaki kısa öyküsü Hayvan Çiftliği 1945 yılında yayımlanmıştır. Eser, alegorik açıdan zengin bir eserdir ve Sovyetler Birliği, Nazi Almanyası gibi totaliter rejimleri mizahî bir dille eleştirmektedir. Hayvan Çiftliği, özet olarak Stalinizmi yerden yere vururken Sovyetler’in kuruluşundan bu yana gerçekleşen olayları hicveder.

Hayvan Çiftliği eserinde adı geçen karakterlerin büyük bir kısmı domuz, kuzgun, köpek gibi hayvanlardır ve bu hayvanlar Stalin, Lenin, Marx gibi tarihî kişilerin alegorisi niteliğindedir.

Kitabın ilk çevirisi saygıdeğer Halide Edip Adıvar tarafından tercüme edilmiştir. Kitabın günümüzdeki baskısı Celal Üster’in çevirisi ve Can Yayınları’nın özenli çalışmasıyla okuyuculara sunulmaktadır. Kitabın 2016 Türkçe baskısındaki kapak tasarımı değerli sanatçı Utku Lomlu’ya aittir.

George Orwell Hayvan Çiftliği kitabı, yıllardır olduğu gibi bugün de pek çok okulda okutulmaktadır. Kitap, sürükleyici ve mizahi diliyle okurları büyülemeye devam etmektedir.

Romanın 1954 ve 1999 yıllarında çizgi film versiyonları gösterime girmiştir. Roman, ayrıca İngiliz Progresif Rock grubu Pink Floyd’un 1977 tarihli “Animals” adlı albümünün konseptine ilham kaynağı olmuştur.

 

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 160

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 2001

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 22

TÜM YORUMLARI GÖSTER
başarılı

bir günde bitebilecek çerez gibi bir kitap.çok sevdim george orwell bu işi biliyor.tavsiye ederim.

17.07.2018

Çok başarılı

Eğer tarihe ilginiz varsa gerçekten bir deneyin derim

04.10.2017

iyi

Sadece o zamanın siyaseti değil yaşadığımız zamanı da anlatan muhteşem 'Bir Peri Masalı'.

08.07.2017