Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Niçin İyi İnsanlar Kötü Şeyler Yaparlar?

Niçin İyi İnsanlar Kötü Şeyler Yaparlar?

Niçin İyi İnsanlar Kötü Şeyler Yaparlar?

6/10 - 4 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Debbie Ford
Yayınevi : Butik
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789785858379 | Format : Epub

NİÇİN İYİ İNSANLAR KÖTÜ ŞEYLER YAPARLAR
kitab? her gün verdiğimiz kararları etkileyen dürtüleri
gün ışığına çıkarıyor.

Gazete manşetleri yoldan sapmış iyi insanların öyküleriyle doludur. Bunların yanı sıra ailelerimizde, topluluklarımızda, arkadaş çevrelerimizde de sayısız kendi kendini mahvetme ve baltalama davranışları sergilenmektedir. Bütün iyi niyetlere rağmen, "iyi insanlar" genelde niçin yaptıklarını anlamadan çok kötü şeyler yaparlar?

New York Times'in en çok satan yazarı Debbie Ford bizi farkında olmadığımız ama her birimizin içinde bulunan ikiliğin merkezine götürüyor: Bizi değerlerimize göre yaşamaya sevgi alıp sevgi vermeye, toplumumuza katkıda bulunmaya zorlayan güç ile bizi alıkoyan, çalışmalarımızı sabote eden ve sürekli kötü seçimler yapmaya yönelten gücü tanıtıyor.
Ford, bastırılmış duyguların er geç yüzeye çıkışını inceleyerek başlıyor. Deniz Topu Etkisi ismini verdiği bu olguyu araştırarak bize kendi kendimizi mahvettiren davranışlarımızın kaynağını ortaya çıkarıyor. Karanlık ve aydınlık yanlarımızın sonsuz savaşını anlatıyor, sonra olası felâketlerin tehlike işaretlerini saptayarak yaratmak için didindiğimiz yaşamlarımızı niçin yok ettiğimizi anlamamıza yardımcı oluyor.

Niçin İyi İnsanlar Kötü Şeyler Yaparlar, Ford'un bugüne kadar yazmış olduğu en kalıcı, en kapsamlı, en güçlü eseridir. Ford insanın kendi kendini baltalama biçimlerini meydana çıkaran becerileri öğreterek, gerçek hayata nasıl ulaşılacağını gösteriyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 280

Baskı Yılı: 2009

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2009

Dili: Türkçe
Yayınevi: Butik


Yorumlar 1

Çok Beğendim

Kişisel gelişim için olumlu katkı sağlayabilecek bir kitap olduğunu düşünüyorum. İstekle okudum ve bazı davranışlarımın temelini anlamama yardımcı oldu.

05.10.2016

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız