Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rüzgar Gibi Geçti - 2

Rüzgar Gibi Geçti - 2

Rüzgar Gibi Geçti - 2

0/10 - 0 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Toker Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2790000716269 | Format : Epub

Rüzgâr Gibi Geçti romanı Amerika Birleşik Devletleri tarihinde çok derin izler bırakan iç savaşın geniş bir öyküsüdür. Yayınlandığı ilk günden itibaren ABDde satış rekorları kıran Rüzgâr Gibi Geçti, daha sonra Fransa, Almanya ve İngilterede de çok büyük bir ilgi görmüştür. Roman, Hollywoodda aynı adla filme alındıktan sonra ise bütün dünyaya yayılan bir üne ulaşmış ve film dünya sinemalarında aylarca kapalı gişe oynamıştır. Romanda, 1861 yılında Amerikanın kuzey ve güney devletleri arasında patlak veren Ayrılık Savaşı boyunca yaşanan olaylar anlatılıyor.

Romanın baş kadın kahramanı Scarlett OHaradır. Sert bir karekter sergileyen bu genç, güzel, atak ve bencil kadının başından geçenler akıcı bir dille anlatılmıştır. Filmde Scarletti Vivien Leigh canlandırmıştır.

Savaşın neden olduğu felaketler, eserde bir fotoğraf gibi bütün çıplaklığıyla ve tüm gerçek yanlarıyla gözler önüne serilmektedir. İkinci derecede önemli karakter Rhett Butlerda bütün özellikleriyle tanıtılmaktadır. Filmde Rhett Butler karakterini ünlü aktör Clark Cable canlandırmıştır. Romanın önemli karakterlerinden bir diğeri olan Ashley Wilkes da iç savaş bittikten kısa bir süre sonra Güney intikamını alıyor diyerek tabancasını çeken ve başkan Abraham Lincolnu öldüren John Wilkes adlı Güneylinin oğludur. Ashley rolünü ise Leslie Howard oynamıştır.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 656

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Toker Yayınları


Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız