Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Türk'ün Ateşle İmtihanı

Türk'ün Ateşle İmtihanı

Türk'ün Ateşle İmtihanı

7/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789750719912 | Format : Epub

Burada. Türkiye, başşehrinden ve Anadolu daki topraklarından mahrum edilmek istenilmiyordu. İmparatorluk un. İstanbul başşehri olarak kalmasına taraftar olmakla beraber. Akdeniz le Karadeniz aracındaki geçidi tarafsız hale sokmak. Ermenistan. Arabistan. Mezopotamya. Suriye ve Filistin V ayrı ayrı parçalara ayırmak vardı.
Halide Edib Adıvar. çocukluk günlerinden 1918'e kadarki anılarını Mor Salkındı Ev başlığıyla kaleme almıştı. Türk 'ün Ateşle İmtihanı, bundan sonrasını. 1918'den 1923 sonlarına kadar olan dönemi anlatıyor. Ulusal Kurtuluş Savaşı sırasında yaşananlar, yazarın gözlemleri canlı ve etkileyici bir anlatımla okura sunuluyor.
Türk ün Ateşle İmtihanı. Halide Onbaşı'nın. o günleri yaşayan bir aydının içten anlatımıyla yakin tarihimize ışık tutuyor.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 242

Baskı Yılı: 2007

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 1

...Dan sonra bu kitap

Lord Kinross ATATÜRK adlı kitabını okuyan her okurun bu kitabı da okumak isteyeceğinden şüphem yoktur. Sıkılmadan 2 gün içerisinde bitirdiğim bir kitap. Halide Edip ADIVAR çok sürükleyici olan anılarını paylaşıyor. Kesinlikle tavsiyemdir.

14.12.2013

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız