Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Veba

Veba

Veba

8/10 - 16 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Albert Camus
Yayınevi : Can Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 9789750720130 | Format : Epub

Camus adı çoğu okur için Yabancı romanıyla özdeşleşir. Ancak yazarın en önemli yapıtı aslında "Veba"dır. Keskin bir gözlem gücünün desteklediği arı bir bilinçle Veba, yalnızca çağımızın değil, tüm insanlık tarihinin ortak bir sorununa değinir: Felaketin yazgıya dönüşmesi. Camus'nün hiçbir yapıtında böyle acı bir yazgı, böylesine şiirsel bir dille ele alınmamıştır. "Veba", insanın ve ışığın şiiridir. Bu şiirde renkler alabildiğine koyu, ancak yazarın sesi o denli umut doludur. Beklenmedik bir boyuta ulaşan veba salgını tüm Oranlıları ilkin umutsuzluğa boğar, ardından Doktor Rieux, Tarron ve Grand'ın gösterdikleri dayanışma örneği, başta yetkililer olmak üzere herkese bir güç ve umut kaynağı olur.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 277

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 235

Baskı Yılı: 2000

Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları


Yorumlar 1

Çok Sürükleyici

Ağır ve sürükleyici bir dil nasıl olur derseniz bu kitabı okuyun. İkinci Dünya Savaşı'nda Fransa'nın Nazilere karşı direnişinin metaforudur ayrıca.

14.02.2014

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız