Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yeşil Mürekkep
Yeşil Mürekkep

Yeşil Mürekkep

7/10 - 19 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Destek Yayınları
  • Satın aldığım e-kitaplarımı nasıl okurum?
  • Dili : Türkçe | Barkod : 2789788610048 | Format : Epub

Yeşil Mürekkep E-Kitap Açıklaması

Sabahattin Ali, Bulgaristan'a kaçmasını sağlayacak kişinin istihbarat ajanı olduğunun farkına varamadı. Kendisini, adı ölüm olan o dipsiz kuyuya bıraktı.

"Kuyucaklı Yusuf", "İçimizdeki Şeytan", "Kürk Mantolu Madonna", bir dolu öykü ve çoğu şarkı olacak şiirler yazamayacaktı artık. Devlet eliyle öldürülecek, "Ankara" isimli yeni romanı da yarım kalacaktı. Başkentte devletin acımasız çarklarının nasıl döndüğünü, siyasilerin ve bürokratların kirli ellerinin nerelere uzanabildiğini yazacaktı mümkün olsa.
Yazamadı.

Başına indirilen bir odun parçasıyla, kanlar içinde yığıldı yere. Yeşil mürekkepli dolmakalemi düştü cebinden. Çantasından, yeni romanının sayfaları savruldu etrafa. Yazıları yetim kalmıştı. Biricik kızı Filiz de öyle. Gözleri bir daha açılmamak üzere kapanırken, cüzdanında güzel Aliye'nin fotoğrafları da ağlıyordu.

Kısacık bir hayata, nesilden nesile miras kalacak eşsiz eserler sığdırmayı başarmış, vatansever bir aydındı Sabahattin Ali. Yazılarıyla haksızlığa, baskıya ve dayatmalara başkaldıran, aşka âşık bir sevda adamıydı.

"Ela Gözlü Pars Celile"nin yazarı Osman Balcıgil'in kaleminden dökülen "Yeşil Mürekkep" acılı kuşağın mücadelesini tarihe not düşen emsalsiz bir roman.
(Tanıtım Bülteninden)

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Destek Yayınları


Yorumlar 12
TÜM YORUMLARI GÖSTER
SEBAHATTİN ALİ

Sebahattin Ali sevenler için okunması gereken bir kitap , Üstadın hayatını tüm gerçekliği ile ortaya koyuyor. Ve maalesef bu topraklar haksız bir şekilde bir aydınını daha çok genç yaşta toprağa veriyor. Eğer kendisine fırsat verilseydi , Nazım gibi , Azizi Nesin gibi çok değerli bir aydın olan Sebahattin Ali , kalemini ülkesi için daha çok konuşturabilirdi

19.03.2021

OSMAN BALCIGİL

OSMAN BALCIGİL HARİKA BİR YAZAR OKUNMASI SÜRÜKLEYİCİ KİTAPLARIN YAZARI ANCAK YEŞİL MÜREKKEP İÇLERİNDE EN İYİSİ

05.02.2021

Mükemmel

Okuması zevkli güzel bir kitap

29.01.2021

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.