Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Aşktan Dinle
Aşktan Dinle

Aşktan Dinle

7/10 - 12 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi : Nefes Yayıncılık - Tasavvuf Dizisi
Standart Teslimat
19 Nisan - 24 Nisan
* 125 TL üzeri bedava!
  • 125 TL üstü standart teslimatlı siparişlerde kargo bedava!
  • Barkod: 9786055902261

Aşktan Dinle Kitap Açıklaması


Aşk sultânı Hz. Mevlânâ'nın, Mesnevî isimli eserinde "Ey bizim sevdası hoş olan, güzel olan aşkımız, Ey bizim bütün mânevî hastalıklarımızın, dertlerimizin tabibi" diye anlattığı aşk, Allah'ın yeryüzünde kendisinden göründüğü İnsan-ı Kâmil'den, yani Allah'ın mânâsından başkası değildir. O, bu mânâyı rehber edinip, kendi vücûdu içinde nefsini rûhunun esiri haline getirerek birlemiş, aşkın da bu birliğin efendisi olmasına vesîle olmuştur. Bunun içindir ki ona, nefisleri efendi kılan mânâsında "Efendimiz (Mevlânâ)" denilmiştir.

Cemalnur Sargut "Aşktan Dinle" isimli bu kitabında bize, Hz. Mevlânâ'nın Mesnevî isimli eseri ışığında nefs, aşk, kibir, cömertlik, gösteriş, edep gibi insanın gelişiminde rol oynayan pozitif ve negatif kavramların iç mânâlarını anlatıyor. Bizi Mesnevî'de buyurulan,"Tû megû mârâ bedân şeh bâr nîst / Bâ kerîman k?rha doşvâr nîst (Benim o yüksekliklere çıkmaya gücüm yok deme, Kerîm olanın eteğine yapış, seni çıkaracaktır.)" emri üzerine, Kerîm olan Mesnevî'ye yapışmaya davet ediyor.Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Nefes Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2011

Dil : Türkçe

Yorumlar 5
TÜM YORUMLARI GÖSTER
Yeryüzünde bir melek...

Sohbetlerini mutlulukla dinlediğim muhterem insan... Yazdıklarını okumak da büyük keyifmis kendimi geliştirmek ve kamil insan olabilme yolunda can yoldaşım rehberim oldunuz. Cok teşekkür ediyorum iyiki sizi bulmuşum nefesinize sağlık...

21.01.2021

Herkes okumalı,okutmalı

Hayatımın değişmesine, bakış açımın değişmesine vesile olduğu için Cemalnur Hanıma sonsuz teşekkür.

24.07.2013

Aradığım kitap bu diyeceksiniz

Cemalnur Sargut Hanımefendinin bir çok eserini ve araştırma yayınlarını okudum. Mesnevi okumaları programında söyleşilerin yer aldığı bu eseri yine öğretici nitelikte. Hanımefendi sade bir dil ve örnek anlatımıyla bir çok okuyucunun ilgisini çekeceği inancındayım. Konularda ki hasas yorumları ve Kuranı Kerimden örnekler verilmesi bu sohpeti çok akıcı bir hala bırakmış. Cemalnur Hanımefendiyi bu vesile ile sukranlarımı sunuyorum. Ben kendi adıma çok dersler aldım. Doğru bildiğim yanlışlarımdan arındım. Allah herkesi akıl ve ruhun terbiyesine ve idrakine nasip etsin.

28.08.2012

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.