Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Bir Kelebek Etkisi Hikayesi

Bir Kelebek Etkisi Hikayesi

Bir Kelebek Etkisi Hikayesi

9/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Can Serdar
Yayınevi :

Abaküs Kitap

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786059129879

Hayat karşımıza çoktan seçmeli soru(n)lar çıkarır mı? Daha önce aklımıza geldi mi? Veya hiç düşündük mü? Hayatın karşımıza çoktan seçmeli soru(n)lar çıkarma ihtimali hiç var oldu mu? İş hayatımızda veya aile yaşantımızda karşılaştığımız sorunlar çözüm beklerken, içimizden “şıklar ne?” diye sorduğumuz oldu mu hiç? Eğitim sisteminin temeli, bireyi yaşama hazırlamak olduğu halde, nasıl oluyor da çocuklarımızı yaşama hazırlamak yerine çoktan seçmeli sorulara hazırlamayı amaç edindik?


2006 yılı öğretim programından başlayan ve 18 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan yeni öğretim programına kadar uzanan süreçte yaşadıklarımızın bir yansımasını sunmaya çalıştım sizlere. Her branştan öğretmenimiz için ders alınması gereken pek çok öğeye elimden geldiğince değindim. STEM ve Tasarım Odaklı Düşünme yaklaşımlarının bir arada harmanlanmasına yönelik çeşitli ülkelerden örnek etkinliklere de yer verdim.


Öğretmenlerimizin yaşadıklarını belki bir Ertem Eğilmez gibi aktaramayacağım sizlere.Sınıfa giren genç öğretmenin idealizmine veya “Okul her yerdir” diyerek kara kışa meydan okuyan Mahmut Hocaya da şahit olamayacaksınız belki. Ancak bu kitapta,pek çok farklı alandan bir araya gelen zenginliği, profesyonel öğrenenlerin verdiği  mücadeleyi, yaşadıkları her başarısızlıkta ayağa kalkış öykülerinin altında yatan
gerekçeleri bulacaksınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 168

Medya Cinsi : Ciltsiz

Yorumlar 1

Hayat karşımıza çoktan seçmeli soru(n)lar çıkarmaz

Müthiş bir kitap olmuş. Çoktan seçmeli sınavların hayatımızı ne denli etkilediği daha güzel anlatılamazdı. Tebrikler

09.10.2017