Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Gurur ve Önyargı - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Gurur ve Önyargı - Hasan Ali Yücel Klasikleri

Gurur ve Önyargı - Hasan Ali Yücel Klasikleri

8/10 - 44 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Jane Austen
Çevirmen: Hamdi Koç
Yayınevi :

İş Bankası Kültür Yayınları - Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9789754587029


Jane Austen (1775-1817): Sadece kırk iki yıllık, gözden uzak ve sade yaşantısına karşın yazdıklarıyla "roman tarihinin ilk büyük (ve sahici) kültü" olmayı başaran bir 19. yüzyıl romancısıdır. Sayısız TV ve sinema uyarlamalarının yanısıra tüm "satış / okunma" anketlerinin de gösterdiği üzere, yazarın 1813'de yayınlanan ikinci romanı Gurur ve Önyargı tüm zamanların en sevilen romanlarının başında gelir. Bu da, sanırız, Austen'in, dünyanın pek çok yerinde geleneklerin kadına biçtiği "en iyi gelecek" rolüyle kadınların aşklarını seçme hakkı arasındaki gerilimi "mizah, zeka ve sevecenlik"le yansıtmasından kaynaklanmaktadır.


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2006


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 408

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 311

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2006

Sayfa Sayısı : 408

Dil : Türkçe

Yorumlar 4

TÜM YORUMLARI GÖSTER
İdare eder

Bence herkesin okuması gereken bi kitap ilk başlarda sıkıcı gelebilir çünkü yabancı isim çok fazla ama sonradan  seviyosunuz ;)

04.02.2017

Mükemmel

Gelmiş geçmiş en iyi romanlardan biri. Kuşkusuz dönemin İngiliz adetlerini mükemmel bir şekilde yansıtıyor. Karakterler unutulmaz. Zaten hakkı verilen ve her yerde övülen bir kitap. "Önyargı", "gurur" ve "aşk" kavramları üzerine konuşursam kitabın en can alıcı yerlerini anlatmış olurum, kesinlikle herkesin okuması gerekiyor.

10.12.2016

Harika

İfade ettiği ve savunduğu değerleri çok güzel işliyor Jane Austen. Yazdığı dönem e ele alınmalı, zamanında sevilmemiş olabilir çünkü çok güzel, güçlü kadın karakterleri yazmış birçok kitabında. İnsanlara ağır gelmiş olabilir ama çok da bir şey kazandırmadığını düşünüyorsanız daha derin anlamlar arayın diyorum. Kitap ise biraz da Jane aAusten'ın kendi hayatından şeyleri andırıyor. Zamanında aşk acısı çekmiş yazarımız kitaplarında hep mutlu son tercih etmiş ki bu okumanız bittiğinde sizi bir ferahlık içinde bırakıyor, mutlu hissediyorsunuz. Belki biraz klasik gelebilir, tahmin edilebilir şeylerin gerçekleştiğini düşünebilirsiniz, doğrudur; ama kitapları beni hiçbir zaman sıkmadı konuları yerinde işliyor. Gerektiğinde çok detay veriyor gerekmediğinde ise bir kaç aylık zamanı bir cümle ile sınırlandırıyor. Kimi zaman tatlı tatlı güldürüyor. Okumanızı tavsiye ediyorum. Hiçbir şey kaybetmez, kazanırsınız.

09.11.2016