Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Modern Psikoloji Tarihi

Modern Psikoloji Tarihi

Modern Psikoloji Tarihi

8/10 - 3 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Yasemin Aslay
Yayınevi :

Kaknüs Yayınları

  • 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • Barkod: 9789756963852


Schultz çiftinin dev eserinin en son araştırmalar ışığında güncellenmiş sekizinci baskısı, modern psikoloji tarihini sürükleyici bir öykü olarak sunuyor. Freud'dan Jung'a, Erikson'dan Skinner'e kadar psikolji tarihinin ekol yaratan kuramcılarının birbirinden ilginç yaşam öyküleri gözler önüne seriliyor. Böylece üstatların yaşam öykülerinin şahsi düşüncelerini, öncülük ettikleri ekolleri ve terapi yöntemlerini nasıl etkilediği de çarpıcı bir şekilde ortaya çıkıyor.

Modern psikoloji biliminin kurulduğu 1879 yılından günümüze kadar gelişen psikoloji akımları, dönemin sosyal, tarihi ve enetelektüel koşulları çerçevesinde ele alınıyor. Sekizinci baskıdaki yenilikler arasında şunlar sayılabilir:

-Evrimsel psikoloji, bilişsel psikoloji ve pozitif psikoloji akımları hakkındaki en yeni bilgiler ışığında, günümüz psikolojisinin daha önceki akımlardan nasıl etkilendiği tartışılıyor.
-Internette Tarih başlığı altında her bölümde ilgili web sitelerinin adresleri sıralanıyor.
-Hümanistik psikoloji, Freud sonrası gelişmeler bağlamında tekrar değerlendiriliyor.
-Kendi Sözleriyle başlığı altında Freud, Darwin, Maslow gibi büyük kuramcıların orijinal eserlerinden kesitler sunuluyor.
-Değelendirme Soruları başlığı altında her bölümün sonunda, konunun ana hatlarını hatırlatan sorular yöneltiliyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 768

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaknüs Yayınları

Sayfa Sayısı : 768

İlk Baskı Yılı : 2001

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız