Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri 1

Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri 1

Rotasız Seyyah Yol Hikayeleri 1

9/10 - 10 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yazar: Mehmet Genç
Yayınevi :

Ephesus Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786052064122

Dünyayı köşe bucak gezen, maceralarını internette yüz binlerin takip ettiği ve kısa zamanda bir internet fenomenine dönüşen Rotasız Seyyah Mehmet Genç, birbirinden ilginç, hüzünlü, komik ve yer yer gerilimli anılarını şimdi bir kitapta topluyor.


 


Son altı yıldır dünyayı gezmeye çalışıyorum. Eğer dokuz canım varsa, muhtemelen yollarda gelenler yüzünden birkaçını kaybettim. Ama gidilmeyen yerlere gitme ve gittiğim yerlerde yaşayan insanların fotoğraflarını çekme arzum hiç tükenmedi. Bu süre içinde yaşadığım iyi kötü olaylardan hep bir sebep sonuç ilişkisi çıkarttım. Hostellerde karşılaştığım, evlerine misafir olduğum, beraber gezdiğim yahut yolda tanıştığım insanlardan, elimden geldiğince bir şeyler öğrenmeye çabaladım. Rotasız seyahatlerim sırasında karşılaştığım, 1992 yılında her şeyini bırakıp Honduras’ın ufacık bir adasına yerleşen Alman gezgin Reiner’dan da hayata dair çok şey öğrendim. Cep telefonu, bilgisayarı ve televizyonu olmayan, interneti ise hiç kullanmayan Reiner’ın şu sözünü zihnime kazımdım:


 


“Parayla sağlığı, arkadaşlığı, gerçek bir gülüşü, mutluluğu ve iyi bir uykuyu satın alamazsın…” 


 


(Tanıtım Bülteninden)


 


 Editör : Şafak Tahmaz
Kapak Tasarımı : Selim Büyükgüner

Hamur Tipi : Kuşe

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 352

Ebat : 15,5 x 22

Medya Cinsi : Ciltli

Yorumlar 1

Harika

İlk defa bir kitabı okurken kaç sayfa kaldı diye ileriye bakmadım aksine bitmesin diye yavaş yavaş okudum. Tek solukta okuyacağınız müthiş yol hikayeleri var. Sayfanın altında QR kodlar ile yazarın çektiği fotoğraf ve videoları izleyerek yazıyı okurken kendinizi orada hissediyorsunuz.  

16.03.2018