Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Sorgulayan Denemeler

Sorgulayan Denemeler

Sorgulayan Denemeler

0/10 - 1 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Çevirmen: Nermin Arık
Yayınevi :

Say Yayınları

  • 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!
  • ISBN: 9786050202274

Russell Sorgulayan Denemeler’de dünyanın başına bela olan pek çok sorunun insanların inançlarını akıllarının önüne koymasından ileri geldiğini öne sürer. Oysa aklın inancın önüne konması, dinsel ve siyasal tutkulardan doğabilecek pek çok dehşet verici olayın yaşanmasını engelleyecektir. Russell’ın bu düşüncelerini dile getirmesinin ardından dünya sahnesinde yaşanan pek çok acı olay, yazarın felsefi kaygılarının ne denli isabetli olduğunu göstermiştir.

21. yüzyıl kapitalizminin bunaltıcı saldırısı altında bulunduğumuz bu dönemde Russell’ın kuşkuculuğu ve aklın bağımsızlığını savunuşu geçerliliğini halen korumaktadır. Russell, düşüncelerini açık ve anlaşılır bir dille aktararak bizi günlük yaşamımızı etkileyen özgürlük, mutluluk, duygular, ahlak ve inançlar gibi felsefi sorunlar arasında gezintiye çıkarır, mantıklı öneriler yapar. Muzip bir alaycılıkla “Akılcı kuşkuculuğun yaygınlaşmasının etkisi ne olurdu?” diye sorar.

Daha önce TÜBİTAK Popüler Bilim Yayınları tarafından defalarca basılmış olan Sorgulayan Denemeler’i felsefenin yanı sıra doğa bilimleri ve sosyal bilimlere ilgi duyan her yaş grubundan tüm okurlar beğenerek okuyacak.

 

(Tanıtım Bülteninden)

İlk Baskı Yılı : 2013

Ebat : 14x21

Baskı Sayısı : 4. Basım

Sayfa Sayısı : 256

Dil : Türkçe

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!