Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Belagat

Belagat

Belagat

Sanatçı: Sedat Anar
Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
  • Barkod: 8680114940700


Sedat Anar'ın Belagat adlı bu albümünde ise ; İran'a özgü bir enstrüman olan santurun büyülü dünyasıyla tanışıyoruz.
1500 yıllık bir geçmişi olan bu doğu enstrümanını Sedat Anar kendine has teknikleriyle icra ediyor ve bunu da zaman zaman Anadolu motiflerini, zaman zaman da Hint ve İran motiflerini kullanarak gerçekleştiriyor.Santura bu uzun yolculuğunda da Tuncay Korkmaz mızıkasıyla eşlik ediyor.Santur ve mızıkanın buluşmasıyla inanılmaz bir uyum sağlanıyor.Her ne kadar birbirinden uzak ve farklı coğrafyalara ait enstrümanlar olsalar da müziğin dilinin olmadığını bir kez daha kanıtlıyor bize bu ikili.Albüm 10 tane eserden oluşmaktadır .
Bu 10 eserin 8'i Sedat Anar'ın kendi bestelerinden oluşmaktadır.Diğer iki eserlerden birisi çok eski bir İran halk şarkısıdır,diğeri ise söz ve müziği Kemal Dinç'e ait bir deyiştir.Albümde zaman zaman santur ve mızıka doğaçlamalarına da rastlıyoruz.Bazı parçalarda da santura; erbane(def),zarp,davul,bas gitar ve elektronikler altyapılar da eşlik ediyor.


Albüm İçeriği

1.Zâr ü Efgân
2.Butimar
3.Zelal ve Aşk
4.Aşk Şerbeti
5.Bulutlar
6.Baran Barane
7.Biçare
8.Belâgat
9.Şaşkın Peyrev
10.Selen


Disk Sayısı: 1

Yorumlar 0

Henüz yorum yapılmadı!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız