Başak Sayan

Başak Sayan

Başak Sayan Kimdir?

Başak Sayan

Oyunculuk ile başladığı kariyerine yazar olarak devam eden Başak Sayan, 17 Haziran 1977’de Ankara’da dünyaya geldi. İlköğretim ve ortaöğretim yıllarını Ankara’da geçiren Sayan, asker bir baba ve öğretmen bir annenin kızıydı. Meslekleri gereği disiplinli bir yaşam süren anne ve babanın bu özellikleri kızlarına da geçti. Başak Sayan, küçük yaşlardan itibaren katı bir disiplin anlayışına sahip oldu ve bunu işlerine de yansıttı.

Başak Sayan’ın oyunculuk ve yazarlığa olan ilgisi henüz çok küçük yaşlardayken başladı. Okuduğu okulların tiyatro kollarında görev alan Sayan, bir yandan da öyküler yazmaya başladı. Bu yılların ardından 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazandı ve oyunculuğa esas adımını da bu dönemde attı. Sayan, eğitimine devam ettiği yıllarda bir televizyon kanal ... Tamamını göster

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.