Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Hüseyin Aygün

Hüseyin Aygün Kimdir?

Dersim merkeze bağlı Pulê Dewresu (Erdoğdu) Köyü'nde doğdu.

Ankara Hukuk Fakültesi mezunudur. 14 yıldır Dersim merkezde ceza avukatlığı yapmaktadır. Bugüne kadar gözaltında kayıplar, 1994 yılında köylerin yakılması ve Dersimlilerin zorla göçü, işkence ve adil olmayan yargılamalar, Dersim 1938 Katliamı başta olmak üzere Dersim'e dair pek çok hukuki girişimde bulundu.

Taylan Özgür ve Deniz İdil adlı iki çocuğu vardır. Hüseyin Aygün aynı zamanda yazardır. Dersim, Alevilik, 1938 Katliamı gibi konularla ilgilenmektedir.

Biri Kırmancki olmak üzere 3 adet kitabı yayınlanmıştır: Eve Tarixê Ho Têri Amaene, Dersim 1938 ve Zorunlu İskân ve 0.0.1938 Resmiyet ve Hakikat.

Dersim'den CHP adına seçimlere girmesi ve bugüne kadar yürüttüğü çalışmaları CHP çatısı altında özgürce sürdürmesi bizzat Sayın Kemal Kılıçdaroğlu tarafından önerildi.

Başta Dersim Katliamı olmak üzere Dersim'in tüm sorunlarını Meclis'te dile getirmek ve daha önemlisi çözümler aramak için bu teklifi kabul etti.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

2 ADET
Eve Tarixe Ho Teri Amaene

Eve Tarixe Ho Teri Amaene


Hüseyin Aygün
İnce Kapak
15,00 TL %25 11,25 TL
Mahsur

Mahsur


Hüseyin Aygün
İnce Kapak
23,15 TL %35 15,05 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.