Kaan H. Ökten

Kaan H. Ökten
1969'da doğdu. İlk ve ortaokulu Almanya'da bitirdi. Avusturya Lisesi'ne gittikten sonra İstanbul Üniversitesi'nde okudu. Doktorasını İstanbul Üniversitesi'nde verdi. Aynı dönemde Göttingen Üniversitesi'nde Heidegger ve konularında araştırmalarda bulundu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2006 yılında siyasal düşünceler tarihi dalında doçent oldu. Bahçeşehir Üniversitesi'nde Rektör Danışmanlığı yaptı. Halen Kemerburgaz Üniversitesi'nde öğretim üyesi.

Ökten ağırlıklı olarak varlık ve ölüm konularında çalışıyor. Martin Heidegger'in 20. yüzyılın başyapıtlarından olan kitabı Varlık ve Zaman'ın (2009) çevirmeni. Ayrıca, Heidegger'e Giriş (2012), Ölüm Kitabı (2010), 'Varlık ve Zaman' Kılavuzu (2008), Aristoteles (2007), Muallakta Var Olmak (2006), Heidegger Kitabı (2004), Reformasyon Dönemi Siyasal ve Dinsel Düşünce Tarihine Giriş (2003) ve < ... Tamamını göster

13 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.