Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Michael Moritz

Michael Moritz Kimdir?

Michael Moritz, 1954 Cardiff (Galler) doğumlu Menlo Park, Kaliforniya'daki Silikon Vadisi'nde yerleşik Sequoia Capital isimli risk sermayesi şirkentinde görevli risk sermayedarı ve Google şirketinin eski yönetim kurulu üyesi.

Cardiff'deki Howardian High School'un ardından Tarih konusunda master derecesi alacağı Christ Church, Oxford'a girdi. 1978 yılında Wharton School of the University of Pennsylvania'dan İş yönetimi konusunda Mastır derecesi aldı.

1984 yılında Time dergisi için raportör olarak çalıştığı sırada kaleme aldığı Küçük Krallık: Apple Bilgisayarın Özel Hikayesi adlı kitabın ardından 1986 yılında Sequoia şirketine girdi ve teknoloji bültenleri ve konferans şirketi olan Technologic Partners'i kurdu.

Yatırım yaptığı internet şirketleri arasında, Google, Yahoo!, PayPal, eBay, Apple, Cisco, Webvan, YouTube ve eToys bulunur. Google, John Doerr ile birlikte rakip risk sermayesi şirketi Kleiner, Perkins, Caufield Byers ile ortak oldukları ender durumlardan birisidir ve bunun sonucunda şirketin 2004 yılındaki piyasa değeri onu Gallerin en zengin işadamı yapmıştır. Google'daki yatırımlarının başarısı, 2006 ve 2007 yıllarında teknoloji endüstrisinde iş yapan en iyilerin bulunduğu Forbes dergisince yayınlanan 'Midas Listesi'ne ve 'TIME 100' listesine girmesinin yolunu açtı. The Sunday Times gazetesi tarafından yapılan listeye, 558 milyon Sterlinlik (yaklaşık 1.1 Milyar Amerikan Doları) servetiyle girdi.

Michael Moritz, San Fransisko körfez bölgesinde eşi ve iki çocuğu ile yaşamaktadır.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

2 ADET
Liderlik

Liderlik


Alex Ferguson
İnce Kapak
Stokta Yok
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.