Prof. Dr. İsmet Barutçugil

Yazar resmi yok

Prof. Dr. İsmet Barutçugil Kimdir?

1950 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamladı. 1967 yılında İstanbul Vefa Lisesi'nden ve 1971 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında AIESEC aracılığıyla Çekoslovakya ve İtalya'da staj yaptı. 1972 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Bölümü'nde asistan olarak göreve başladı. Doktora çalışmalarını İktisat Fakültesi'nde sürdürerek 1975 yılında Türkiye'de Demir Çelik Endüstrisi konulu tezi ile İktisat Doktoru unvanını aldı.

1976 yılında Bursa Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi'ne geçti. Bu fakültede 1980 yılında Araştırma ve Geliştirme Yönetimi konulu tezi ile Üniversite Doçenti unvanını aldı. Bu dönemde Bradford Üniversitesi'nde ve Manchester Business School'da çalışmalarda bulundu. Uludağ Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine devam eden Doç. Dr. İsmet Barutçugil, Dekan Yardımcılığı ve Bölüm Başkanlığı gibi görevler de aldı. 1986 yılında ABD'de Salt L ... Tamamını göster
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.