Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Yavuz Donat

Yavuz Donat Kimdir?

Yavuz Donat

Türkiye siyaset tarihinde, en az siyasetçiler kadar gündemde iz bırakan bir gazeteci, Yavuz Donat… 1960’lı yıllardan bugüne açık sözlülüğü ve doğru haberciliğiyle adından söz ettiren Yavuz Donat, 60 yıla yakın gazetecilik birikimiyle başlı başına bir arşiv niteliği taşıyor. Gazetecilik ve köşe yazarlığının yanı sıra kamuoyuna kitaplarıyla da ulaşan gazeteci-yazar, mesleğine olan tutkusuyla Türkiye’nin bugününe yön veren gelişmelerin sözcülüğünü üstlenmeye devam ediyor.

Doğru Bilginin Peşinde Geçen Koca Bir Ömür

15 Kasım 1942’de, Niğde’nin Bor ilçesinde dünyaya gelen Yavuz Donat, çocukluk ve ilk gençlik yıllarını Mersin’de geçirdi. İlk, orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamlayan Donat, bugün Gazi Üniversitesi çatısı altında yer alan Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Gazetecilik kariyerine henüz mezun olmadan atılarak, 1963 yılında Ankara’daki Ulus gazetesinde köşe yazarı olarak çalışmaya başladı. Daha sonrasında ise köşe yazarlığına Akşam gazetesinde devam etti.

Yavuz Donat, hala sürdürdüğü gazetecilik kariyerine yalnızca askerlik görevi sırasında ara vermek durumunda kaldı. Sonrasında ise Akşam gazetesinden ayrılarak Tercüman’da çalışmaya başlayan Donat, burada 20 yıl boyunca muhabir, yazar ve Ankara Temsilcisi olarak görev yaptı. Ardından Meydan, Milliyet ve Sabah gazetelerinde yazan Donat, kariyerine halen Sabah gazetesinde devam ediyor. Donat’ın ayrıca, Altın Palmiye Yılın Gazetecisi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Onur Ödülü bulunuyor.

Yavuz Donat’ın En Sevilen Kitaplarını Kaçırmayın!

50 yılı aşkın meslek hayatına gazetecilik ve köşe yazarlığından çok daha fazlasını sığdıran Yavuz Donat, kendine has üslubu ve doğrucu kişiliğiyle okurlarını birçok yönden aydınlatmaya devam ediyor. Siyasetçilerle kurduğu güven ilişkisinin yanı sıra yerinde tespitlerle halkın nabzını da tutan gazeteci, kaleme aldığı tüm yazılarda bilinmeyene ışık tutmayı kendine düstur ediniyor.

Gazetelere yansımayan tüm ayrıntıları objektif bir tutumla okurlarına aktaran Yavuz Donat; adeta gündemin fotoğrafını çektiği kalemiyle, geleceğe sağlam kayıtlar bırakıyor. Donat’ın yakın tarihle iç içe geçen yaşamı hakkında merak edilenlerin tümü, gazetecilik geçmişini baştan sona aktardığı Off The Record adlı kitabında okurlarını bekliyor.

 

 

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

1 ADET
Off The Record

Off The Record


Yavuz Donat
İnce Kapak
40,00 TL %30 28,00 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.