Antonio Negri

Antonio Negri
1933 yılında İtalya'nın Padua kentinde doğdu. 23 yaşında, Alman tarihselciliği üzerine hazırladığı teziyle felsefe diploması aldı. 1957-1958 yılları arasında Benedetto Croce Tarihsel Çalışmalar Enstitüsü'nde çalıştı ve 1959 yılında Hukuk Felsefesi profesörlüğü unvanını kazandı. 1967 yılına dek Padua Üniversitesi'nde assistan olarak görev yaptı ve aynı yıl Devlet Doktrinleri profesörü oldu.

Negri'nin yayımcılık faaliyeti, 1956'da Padua Üniversitesi'nin öğrenci temsilcileri dergisi olan II Bo'nun direktörlüğüyle başlar. 1959'da İtalyan Sosyalist Partisi'nin yerel konseyine seçilen Negri, partinin Padua bölgesi yayını olan II Progresso Veneto dergisinin yöneticiliğini yapmaya başlar. Negri Sosyalist Parti'nin Hıristiyan Demokrat Parti'yle koalisyona girmesi üzerine bu partiden ayrılır.

Bu dönemde yayımlanmaya başlayan Quaderni Rossi (Kızıl Defterler) işçi sınıfının özerkliğine ağırlık vermektedir, Negri'de bu dergide yazılar yazar. Negri bu yıll ... Tamamını göster

12 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.