Aysel Gürmen

Yazar resmi yok

Aysel Gürmen Kimdir?

1956 yılında Kıbrıs'ta doğdu. İlk ve ortaöğrenimini, 1963-1974 yılları arasında Kıbrıs'ta tamamladıktan sonra lisans öğrenimi için İstanbul'a geldi. Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Eğitim bölümlerini bitirdikten sonra, aynı üniversitede Yaygın Eğitim Yüksek Lisans Bölümüne devam etti. Tez aşamasında ayrıldı.

Yüksek Lisans öğrenimi sırasında Yaygın Eğitim Araştırma ve Proje uygulama uzmanı, Prof. Dr. David Kline'in (Harvard Üniversitesi) öğrencisi oldu. D.P.T. - Harvard Üniversitesi işbirliği ile yürütülen H.E.M. (Halk Eğitim Merkezleri) araştırmasında asistanlık yaptı. Tam Öğrenme Yöntemi (Mastery Learning Theory) kuramının mimarı Prof. Dr. Benjamin S. Bloom'un yetiştirdiği öğrencilerden Prof. Dr. Güzver Yıldıran'ın öğrencisi ve asistanı olma şansını buldu.

Yüksek Lisans stajını Koç Holding Eğitim Merkezi'nde yaptı. Sayın Ergun Zoga'nın denetiminde Koç Holding Şirketlerinin orta ve üst kademe yöneticilerine 'Organizasyonlarda Beşeri İlişkiler Yaklaşımı' konusunda ... Tamamını göster
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.