Barış Pehlivan

Yazar resmi yok

Barış Pehlivan Kimdir?

Barış Pehlivan (d. 10 Temmuz 1983, İstanbul), Türk gazeteci ve yazardır. 14 Şubat 2011'de gözaltına alınıp Odatv Davası kapsamında Silivri Cezaevi'nde 19 ay tutuklu kaldıktan sonra, 14 Eylül 2012 de görülen duruşmada tahliye edildi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nden mezun oldu. 2004 yılında Leman Dergi Grubu'na bağlı kültür sanat dergisi Kaçak Yayın'da muhabirlik yaptı. CNN Türk televizyon kanalında yayınlanan Paranın Seyir Defteri, Şair Ceketli Çocuk: Kazım Koyuncu, Nohut Oda Bakla Sofa adlı belgesellerde sırasıyla asistanlık, yönetmen yardımcılığı ve editörlük görevlerinde bulundu. 5N1K programı için 'Yabancılara Toprak Satışı', 'Şah Mesud Suikastı' gibi dosya ve haberlere imza attı. Pehlivan 2007 yılından bu yana Odatv.com haber sitesinin genel yayın yönetmenliğini yapıyor.

2005 – 2010 yılları arasında CNN Türk için Oradaydım belgeselini hazırladı. Oradaydım belgeselinde; Türkiye yakın tarihine yansıyan 250'de ... Tamamını göster
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.