Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Christine Nöstlinger

Christine Nöstlinger Kimdir?

Günümüzün tartışmasız en çok sevilen çocuk ve gençlik kitapları yazarlarından biri olan Nöstlinger, 1936'da Viyana'da doğdu. Çocukluğu, iki yaşındayken Hitler ordusunun işgali altında kalan Avusturya'da sığınaklarda geçti. Viyana Uygulamalı Sanatlar Akademisi'nde öğrenim gördü. Kitap resimlemeye başladı. Ama ilk kitabı çizimleri yerine yaratıcı öyküsüyle ilgi çekince resimlemeyi bırakıp yazmaya başladı.

Dünyaca ünlü Avusturyalı yazar, Astrid Lindgren Edebiyat Ödülü (2003), Hans Christian Andersen Ödülü (1984) ve Kim Takar Salatalık Kral'ı  adlı romanıyla aldığı Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü (1973) gibi sayısız ödül kazandı. Çocuk edebiyatına getirdiği eleştirel-sosyal tutumuyla ünlenen yazar kitaplarında, genellikle orta halli aile çocuklarının gündelik yaşamlarını antiterbiyeci  bakış açısıyla ele alıyor. Bugüne kadar sekiz kitabı Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlandı. Çocuak Roman: Kim Takar Salatalık Kral'ı, Konrad ya da Konserve Kutusundan Çıkan Çocuk, Lollipop, Konuk Değil Baş Belası, Susi'nin ve Paul'ün Gizli Günlükleri. GENÇ ROMAN: Hadi Ama Baba!, İşte Şimdi Hapı Yuttum!, Arkadaş Dümeni.

İllüstratör Christiane Nöstlinger 1961 yılında Viyana'da doğdu. Gerçek mesleği olan psikolojinin yanı sıra annesi Christine Nöstlinger'in kitaplarını esprili bir tarzda desenleyen sanatçı, Antwerp'de ailesiyle birlikte yaşıyor.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

23 ADET
Yaramaz Porsuk Dani

Yaramaz Porsuk Dani


Christine...
İnce Kapak
14,00 TL %35 9,10 TL
Uçuk Kaçık Loretta

Uçuk Kaçık Loretta


Christine...
İnce Kapak
14,00 TL %45 7,70 TL
Lollipop

Lollipop


Christine...
İnce Kapak
22,00 TL %22 17,20 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.