Hulki Cevizoğlu

Hulki Cevizoğlu
Gazeteci-TV program yapımcısı Hulki Cevizoğlu (1 Mayıs 1958), A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde "Siyaset Bilimi" lisansı ve "İşletmecilik" yüksek lisansını tamamladı.

1981'de gazeteciliğe başladığı Hürriyet'te aralıksız 8 yıl çalıştıktan sonra çeşitli basın kuruluşlarında muhabir ve yönetici olarak görev yaptı. Cevizoğlu, 1994'te başladığı ve "bir televizyon klasiği" haline gelen "Ceviz Kabuğu" programını, Kanal 6, Show, ATV, Star, Kanaltürk gibi kanallarda sürdürdükten sonra 2 yıllık bir kesintinin ardından Karadeniz TV'de (KRT) sürdürüyor.

Yeniçağ Gazetesi'nde 7 yıl süren köşe yazılarına, 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde AKP'nin yüzde 50 oy almasının ardından protesto niteliğinde son verdi.

Hulki Cevizoğlu'nun programları yüksek öğretimde bazı derslerde incelenmekte ve bazı doktora tezlerinde kaynak oluşturuyordu, hâlen buna cesaret edebilen var mı bilinmiyor.

39 adet kitabı bulunan Cevizoğlu'nun verilen ödüller arasından kabul e ... Tamamını göster

28 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.