Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Joachim Masannek

Joachim Masannek Kimdir?

Joachim Masannek 1960'da Hamburg'da doğdu. Alman dili ve edebiyatı ve felsefe öğreniminden sonra Münih Sinema ve Televizyon Yüksekokulu'nda eğitim gördü. Kameramanlık yapmasının yanı sıra sinema, televizyon ve stüdyo yapımlarında dekorcu, senaryo yazarı ve yönetmen olarak çalışıyor.

Çılgın futbolcuların maceralarını anlattığı dizinin ilk kitabı 2002'de yayımlandı. Masannek'in bu kitapları yazma fikri, oğullarının da oynadığı bir futbol takımının antrenörlüğünü yaparken ortaya çıktı.

Bir çocuk futbol takımını anlattığı Wilde Kerle adlı başarılı kitap dizisindeki kitapların sayısı yirmiyi aştı ve çok sayıda dile çevrildi. 'Çılgın olduğun sürece her şey yolundadır' şiarı altında dostluk, adalet ve futbolla ilgili heyecanlı öykülerin anlatıldığı bu kitapların şimdiye dek üçü sinemaya uyarlandı. Joachim Masannek'in senaryolarını yazıp yönettiği bu filmlerde oğulları da rol aldı.

Kitaplarında futbol temasını ele alması ve üslubunun gençlere hitap etmesi sayesinde Masannek okuma alışkanlığı olmayan erkek çocuklara ve gençlere de ulaşmayı başardı.

Joachim Masannek Bavyera'daki Grünwald'de yaşıyor.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

9 ADET
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.