Jules Verne

Jules Verne
Dünyanın Merkezine Yolculuk, Aya Yolculuk, Denizler Altında 20000 Fersah ve nice bilim-kurgu öykülerinin yazarı Jules Verne, hayatı ve kitapları:


Modern bilim-kurgu türünün oluşmasına öncülük eden, Denizler Altında 20000 Fersah, Dünyanın Merkezine Yolculuk gibi çok sevilen, öngörüleriye modern çağın teknolojisine ve icatlarına fikir babası olmuş ve inanılmaz öyküleriyle çocukluğumuzun hayallerini süsleyen Jules Verne kimdir?


Jules Gabriel Verne [Jül Veğn şeklinde okunur] 8 Şubat 1828 yılında Fransa’nın Nantes kentinde dünyaya geldi. Verne, varlıklı bir hukukçu olan Pierre Verne’nin oğluydu. Jules Verne, daha çocukluğunda seyahat etme hayallariyle yanıp tutuşan biriydi. Özellikle gemi seyahatleri, Jules Verne’nin hayatı denince akla gelenlerden biridir. Verne, Nantes sahillerinde otururdu, gelip geçen gemileri seyrederdi ve kendini o gemilerde seyahat ederken hayal ederdi. Hatta Verne, bir gün tayfalık yapmak amacıyla bir gemiye atlayıp evden kaçmaya bile ... Tamamını göster

401 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.