Madonna

Madonna
Madonna Louise Ciccone veya bilinen adıyla Madonna (d. 16 Ağustos 1958; Bay City, Michigan), ABD'li şarkıcı, müzisyen, dansçı, aktris, film yapımcısı, yazar ve moda ikonudur. Sanatçı, çoğu çevrede "Pop Müziğin Kraliçesi" olarak bilinmektedir. Yüksek tempolu sahne performansları ile ünlü olan sanatçı, çalışmalarında erotik, politik ve dini temaları kullanmasıyla da tanınır.

Madonna Louise Veronica Ciccone 16 Ağustos 1958'de Bay City, Michigan'da dünyaya geldi. Babası İtalyan asıllı Sylvio Ciccone (genellikle 'Tony' olarak hitap edilmektedir) ve Kanadalı bir Fransız olan anne Madonna Fortin kızları Madonna'ya 'Nonnie' diye hitap etmekteydi. Madonna bu 6 çocuklu ailenin 3. çocuğudur ve kardeşlerinin adı Martin, Anthony, Paula Mae, Christopher ve Melanie şeklindedir. Katı bir Katolik olan baba Tony çocuklarını da bu inanca göre yetiştiriyordu. Çocuklarının her birini bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenmeye zorunlu tutuyordu. Katolik okullarında okuyan ve her gün kiliseye gitme zo ... Tamamını göster

1 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.