Meltem Arıkan

Meltem Arıkan
Meltem Arıkan roman, araştırma, tiyatro ve öykü dallarında yapıtları bulunan bir yazardır. Ayrıca, çeşitli süreli yayınlarda makaleleri ve Kazete'de köşe yazıları yayınlanmaktadır.

7 Ocak 1968'de Ankara'da doğdu. Arıkan'ın 1999 yılında Ve… Veya… Belki…, 2000 yılında Evet… Ama… Sanki… 2002 yılında Kadın Bedenini Soyarsa… adlı romanları yayınlandı. 2003 yılında yayınlanan Yeter Tenimi Acıtmayın adlı romanı 2004 yılının Şubat ayında toplatılmış, bir baskısı sansürlü olarak yayınlanmış ve iki ay içinde alınan kararla serbest bırakılmıştır. Meltem Arıkan, bu yasaklanma deneyiminin ardından Yayıncılar Birliği tarafından 2004 Düşünce ve İfade Özgürlüğü ödülüne layık görülmüştür. 2005 yılında Zaten Yoksunuz… adlı beşinci romanının ardından 2006 yılında Umut Lanettir adlı altıncı romanı yayınlandı. 2007 yılında Kazete'de köşe yazmaya başlayan Arıkan aynı yıl Oyunu Bozuyorum adlı tiyatro metnini yazdı. Oyunu Bozuyorum< ... Tamamını göster

9 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.