Michael Moorcock

Michael Moorcock
1939 yılında Mitcham, Surrey'de doğdu. Orta sınıfın biraz altında, sıradan bir ailenin çocuğuydu. Okulla arası pek iyi sayılmazdı ama gazeteci olmak istiyordu ve on yaşından itibaren fanzinler çıkarmaya başladı. On beş yaşına geldiğinde ise ilk öykülerini ve yazılarını satıyor, Soho kafelerinde gezinerek dönemin etkisiyle blues gitaristi olma yolunda ilerliyordu. Sonradan ünlü gitarist Peter Green'e (Fleetwood Mac grubundan) ilk akorları kendisinin öğrettiğini söyleyecekti. Çeşitli yerel blues gruplarında yarı profesyonel olarak çaldı. On yedi yaşına geldiğinde Edgar Rice Burroughs fanzini Tarzan Adventures'de editör konumuna yükselmişti. Kovulmasından sonra bir süre serbest gazetecilik ve Soho'da blues gitaristliği yaptı, ardından gitarını alarak Paris'e gitti.

Science Fantasy Magazine için Elric hikayeleri yazmaya başladı. Avrupa'da otostop yaparak gezindi, bir süre İsveç'te takıldı, sonra yeniden otostopla Paris'e döndü. Beş parasız olarak İngiltere'y ... Tamamını göster

7 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.