Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Miyase İlknur

Miyase İlknur Kimdir?

Ağuiçen Ocağı'na mensup bir aileden gelen İlknur, 1963'te Elazığ'da doğdu. İlk ve ortaokulu Elazığ'da, liseyi İstanbul'da okudu. İ. Ü. Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü'nü bitirdi. Öğrencilik yıllarında başladığı gazetecilik mesleğini sırasıyla Türk Haberler Ajansı, Milliyet, Günaydın gazteleri ve Nokta dergisinde sürdürdü. 1989'da Günaydın'da çalışırken 'Alevilik' hakkındaki dizi önerisi kabul edilerek Cumhuriyet'te yayımlandı. Daha sonra Cumhuriyet'e geçti ve Haber-Araştırma Servisi'nde editörlük yaptı. 2008'de Cumhuriyet Ek Yayınlar Yazıişleri Müdürlüğü'ne getirildi. '13. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü'ne layık görüldü.

Cumhuriyet'te Alevilikle ilgili altı da dizi yazı hazırlayan İlknur, 1989'lardan itibaren ivme kazanan Alevilikle ilgili örgütlenme çalışmalarına da aktif olarak katıldı. Karacaahmet Sultan Dergahı'nda dört dönem yöneticilik yaptı. Karacaahmet Sultan Dergahı'nda Danışma Kurulu Üyeliği ile Şahkulu Sultan Dergahı'nda Mütevelli Heyeti Üyeliği halen sürmektedir. Alevi inancı ve kültürünün tanıtımı için başta Hacıbektaş olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında pek çok panel, sempozyum ve televizyon programına katılmıştır.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

2 ADET
İlhan Abi

İlhan Abi


Miyase İlknur
İnce Kapak
50,00 TL %22 39,00 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.