Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Murat Tuncel

Murat Tuncel Kimdir?

1952 yılında Kars-Hanak'ta doğdu. İlk ve orta öğreniminden sonra Artvin Öğretmen Okulu'nu bitirdi. 1979 yılında İstanbul Atatürk Eğitim Fakültesi'nin Türkçe Bölümü'nden mezun oldu. Yurdun çeşitli yerlerinde ilk ve ortaokullarda çalıştı. 1984 yılında öğretmenlikten ayrıldı. Günaydın gazetesinde çalıştı. 1989 yılında Hollanda'ya gitti. Yazın yaşamını Hollanda'da sürdüren yazar, Hollanda eğitim bakanlığına bağlı bir temel eğitim okulunda Anadili dersleri ve Rotterdam Konservatuarı'nda Türk dili ve edebiyatı dersleri vermektedir.
Türkiye'de yayınlanan Varlık, Edebiyat Gündemi, Damar, Yaşasın Edebiyat, Kıyı, Karşı Edebiyat, Dönemeç, Türk Dili Dergisi, Güzel Yazılar, Evrensel Kültür gibi edebiyat dergilerinde öyküleri ve yazıları yayınlanan yazarın ilk kitabı 1981 yılında yayınlandı. Hollanda'da yayınlanan birçok antolojide öyküleri yeraldı. Maviydi Adalet Sarayı adlı romanı Valse Hoop olarak Hollandaca yayınlanan yazarın son romanı Üçüncü Ölüm Türkiye'de Mavibeyaz yapım şirketi tarafından senaryolaştırılarak film çekim aşamasına getirilmiştir. Yazar, Türkiye ve Hollanda Yazarlar Sendikası ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Eserleri ve Katkıda Bulundukları

6 ADET
Üçüncü Ölüm

Üçüncü Ölüm


Murat Tuncel
İnce Kapak
12,96 TL %32 8,85 TL
Trakya Güneşi

Trakya Güneşi


Murat Tuncel
İnce Kapak
35,00 TL %30 24,50 TL
Güneşsiz Dünya

Güneşsiz Dünya


Murat Tuncel
İnce Kapak
12,50 TL %27 9,13 TL
İnanna

İnanna


Murat Tuncel
İnce Kapak
26,00 TL %20 20,80 TL
Sahte Umutlar

Sahte Umutlar


Murat Tuncel
İnce Kapak
13,89 TL %27 10,14 TL
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.