Patrick Rothfuss

Patrick Rothfuss

Patrick Rothfuss Kimdir?

Patrick Rothfuss Amerikalı fantezi yazarı ve üniversite öğretim üyesi.

1973 yılında Madison, Wisconsin'de doğdu. Kablolu televizyonun yokluğu ve olumsuz hava koşullarından dolayı istekli bir okur olarak büyüdü. 1991'de University of Wisconsin–Stevens Point'e kaydoldu. Üniversitede aslında kimya mühendisi olmayı planlamıştı, ama klinik psikolojide kariyer yapmak için fikrini değiştirdi ve sonunda, üç sene sonra bölümünü 'Açıklanmamış' olarak seçti- ilgisini çeken herhangi bir konuda çalışmaya devam ediyor.

Bu sırada, tuhaf işler alırken, Rothfuss The Song of Flame and Thunder adında son derece uzun bir fantezi romanı üzerinde çalıştı. Aynı zamanda The Pointer adındaki kampüs gazetesinde Your College Survival Guide köşesini yazmaya başladı.

1999'da bir B.A. ile İngiltere'de mezun oldu. Washington State University'den MA'ini (Master of Arts*) aldıktan sonra Stevens Point'e öğretim amaçlı iki sene arayla geri döndü. The Song of Flame ... Tamamını göster
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.