Serpil Çakır

Serpil Çakır
Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde lisans, aynı üniversitede, kamu yönetimi ve siyaset bilimi dalında yüksek lisans derecelerini aldı.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde siyaset bilimi doktorasını "II. Meşrutiyette Osmanlı Kadın Hareketi" başlıklı teziyle 1991 yılında tamamladı.

Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Kadın Araştırmaları Merkezi'nde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı. Sosyal bilimlerde ve kadın araştırmalarında yöntem, kadın tarihi ve sözlü tarih konularında dersler verdi. Cumhuriyetin Öncü Kadınları Sözlü Tarih Projesi'ni yürüttü. 1996 yılında görevinden ayrıldı. İngiltere'ye gitti, çeşitli üniversitelerde misafir araştırmacı olarak araştırmalar yaptı. Londra Müzesi'nin "Peopling London Sözlü Tarih Projesi"nin Londra'da yaşayan Türkler ile ilgili kısmını yürüttü.

1990 yılında kurulan Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Belge Merkezi'nin çeşitli çalışmalarında yer aldı. Kadın hareketi ile ilgili çeşitli b ... Tamamını göster

2 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.