Sevan Nişanyan

Sevan Nişanyan
Sevan Nişanyan, 1956 yılında doğdu. Orta öğrenimini Işık Lisesi ve Robert Kolejinde tamamladı. Ardında Amerika'ya giderek Yale ve Columbia Üniversitelerinde tarih, felsefe ve Güney Amerika Siyasal Tarihi üzerine eğitim gördü. Çalışma hayatına büyük şirketlerde genel müdürlükler yaparak başladı. Günün birinde emir kulu olmaktan sıkılarak kendi kendine hayatını idame ettirmenin yollarını aradı. Dünyanın birçok farklı bölgesini gezerek seyahat kitapları kaleme alma yolunu seçti. Böylece çağdaş seyyah olarak da adlandırılabilecek Sevan Nişanyan, İngiliz ve Amerikan şirketler için seyahat kitapları kaleme almaya başladı. 1998 yılında Küçük Oteller Kitabı'nı ilk kez yayınladı. Bu kitapla Türkiye için yayınladığı seyahat kitapları serisi başlamış oldu.

Sonrasında Şirince köyüne yerleşerek, otelcilik ve inşaatçılık yapmaya başladı. Özellikle eski ev restorasyonunda uzmanlaştı. Halen seyahat kitapları yazmaya devam etmekte ve Şirince köyünde yaşamaktadır.

12 ürün listelenmektedir.

Filtreler
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.